Dlaczego jesteśmy

 

„Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym.”

Fundację La Cinta stworzyły osoby w remisji choroby onkologicznej. Nasze historie są różne, mimo to właściwie już je znasz. Na naszych drogach pojawiły się przeszkody, które ktoś pomógł nam pokonać.

Największą radość odczuwamy dzieląc się z Wami –  tym co dostaliśmy. Niesiemy pomoc i porady takim jak my, pacjentom onkologicznym i ich rodzinom w różnych dziedzinach życia. Tworzymy otaczający nas świat. Każdy ma marzenia i chce je spełniać. Każdy ma zmartwienia i obawy. Czy każdy umie sobie pomóc? Czy każdy wie jak to zrobić? Czy każdy ma odwagę zrobić krok do przodu? Jesteśmy tu aby pomóc Wam wstać z łóżka, nim postawicie pierwszy krok.

Bo każdy z nas sprawny bądź nie …  ma raz dany Czas Na Życie. 

 

 

O nas 1 - Fundacja La CintaChoroba onkologiczna nie dotyczy tylko osoby chorującej, ale również najbliższych: rodziny, sąsiadów, współpracowników.W czasie mody na ładność, zdrowie – chory jest odsuwany, izolowany. Często zostaje sam. Jest wykluczany z życia społecznego, towarzyskiego, rodzinnego. Traktowany jakby miał chorobę zakaźną lub wręcz przeciwnie, z politowaniem, współczuciem.

Rak w życiu rodziny oznacza duże problemy.

Trudno pogodzić chorobę z codziennością, opieką nad dziećmi, zajmowanie się domem, życie intymne odchodzi w nieznane.  Choroba zmienia ciało chorującego. Nie każdy najbliższy jest gotowy na wsparcie chorującego. Często dochodzi do zdrad, nawet rozstań. Dzieci, często przejmują rolę dorosłych – opiekując się pozostawionym chorym, albo popadają w ogromne poczucie odosobnienia, strachu przed opuszczeniem. Dla osoby chorej  jest to duży cios. Nie dość, że leczenie jest bardzo trudnym procesem to jeszcze zmiany w życiu prywatnym dokładają się do tego. Psychiczna opieka systemowa rodziny jest znikoma, żadna. Spotkania z psychologiem  są raz na kwartał, pod warunkiem że odczekasz rok na pierwszą wizytę. Strach przed nawrotem choroby paraliżuje całą rodzinę. Tworzą się konflikty, zgrzyty. W domu rodzi się atmosfera napięcia, jakby coś wisiało w powietrzu i za chwilę eksploduje. Nie wiem jak to powiedzieć, ale pewnie znacie te uczucie. Chemioterapia, radioterapia czy inna terapia są bardzo ważne. Zapominamy jednak o dobrostanie psychicznym. Odpowiednie nastawienie psychiczne ma niebagatelny wpływ na proces leczenia.
Fundacja La Cinta jest dla Ciebie i Twoich najbliższych.
Jesteśmy po to, by pomóc Tobie przejść ten trudny okres. Jesteśmy po to, byś nie była sama, bezradna i wystraszona. Jesteśmy po to by dać Ci możliwość znalezienia wewnętrznej równowagi, siły, spokoju i poznania siebie na nowo.
W naszych działaniach, skupiamy się na poprawie Twojego zdrowia psychicznego. Cyklicznie realizujemy program skupiający się nie tylko na chorych, ale również całych rodzinach.

Bo komfort i bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

W okresie intensywnego wzrostu zachorowalności na nowotwory złośliwe, w dobie COVID organizujemy wsparcie w procesie zdrowienia poprzez rehabilitację fizyczną, psychiczną i emocjonalną za pomocą współtworzenia przyjaznych warunków realizacji spotkań, warsztatów, wykładów i zajęć aktywizujących.

 

Czas Na Życie

0
Skip to content