Ułatwienia dostępu

  • Z Twoim 1,5% dodamy Życia naszym dniom!
  • Twój 1,5% podatku może sprawić, że ktoś na nowo uwierzy w siebie i zacznie spełniać swoje marzenia
  • Wystarczy, że w swoim rozliczeniu wpiszesz nasz KRS 0000903011
  • Kliknij, aby rozliczyć z nami PIT!
Get In Touch
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
[email protected]
Ph: +1.831.705.5448
Work Inquiries
[email protected]
Ph: +1.831.306.6725
Powrót

Istotne różnice

Pomoc psychologiczna jeszcze do niedawna kojarzona była z pomocą słabym i nieradzącym sobie pacjentom. Na szczęście zaczęło się to zmieniać i do współpracy z psychologiem dołączają osoby, które potrzebują dostrzegać siebie jako zaradne i silne, posiadające poczucie mocy i sprawstwa, a jedynie poszukujące wsparcia w momencie kryzysu.
Ważne jest by tę siłę w terapii wzmacniać, by móc do niej wracać już samodzielnie w każdej chwili, gdy będzie tego wymagała sytuacja życiowa.

Wskażę dziś różnice pomiędzy zawodem psychologa, psychoterapeuty i psychiatry. Istotne jest to, ze względu na skuteczność poszukiwania pomocy i dobór odpowiednego specjalisty.

PSYCHOLOG – ukończył pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia. Dokonuje diagnozy psychologicznej za pomocą metod psychologicznych (m.in. testy, wywiad, obserwacja, ćwiczenia itd.). Udziela wsparcia psychologicznego, porad, konsultacji, interwencji kryzysowej, prowadzi psychoedukację. Może specjalizować się w różnych obszarach: klinicznym, zdrowia, sportu, dziecka i rodziny, biznesu i wielu innych.

PSYCHOTERAPEUTA – ukończył studia na kierunku psychologia lub pokrewnym oraz 4-5 letnią szkołę psychoterapii w określonym nurcie, przeszedł także psychoterapię własną. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par lub grupową, poddaje się regularnej superwizji.

PSYCHIATRA – lekarz, specjalista psychiatrii. Zapobiega i leczy zaburzenia oraz choroby psychiczne. Nie musi mieć ukończonych studiów na kierunku psychologia oraz szkoły psychoterapii. Może wystawić receptę na leki, zwolnienie lekarskie czy też skierowanie do szpitala.

Z życzeniami harmonii
ewelina-przyczyna-fundacja-la-cinta

Ewelina Przyczyna
Psycholog o specjalności psychoterapia
i psychologia zdrowia. Trener, szkoleniowiec.
Absolwentka Szkoły Onkowolontariatu.